Powerlifting Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Относно майсторските нормативи във вдигането от лег

3 posters

Go down

Относно майсторските нормативи във вдигането от лег Empty Относно майсторските нормативи във вдигането от лег

Писане  nikolabull Вто Апр 26, 2011 9:29 pm

Попаднах на една статия в руските форуми, която ме провокира да започна тази тема. Смятам, че е актуална, а и ще е интересно да чуем още мнения по въпроса! http://bg-muscles.com/?p=1000http://bg-muscles.com/?p=1000
nikolabull
nikolabull

Брой мнения : 10
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Относно майсторските нормативи във вдигането от лег Empty Re: Относно майсторските нормативи във вдигането от лег

Писане  sa6o88 Сря Апр 27, 2011 2:19 am

Похвално е, че си отделил от времето си за да преведеш и допълниш статията. Звания трябва да има както в трибоя, така и в лега. Незнам в трибоя тези които покриха норматива дали получиха званията си!? И нормативите ако не по ниски, то в никакъв случай не трябва да са по високи от руските!
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Относно майсторските нормативи във вдигането от лег Empty Re: Относно майсторските нормативи във вдигането от лег

Писане  QuietStorm Сря Апр 27, 2011 8:05 am

Въпросът с майсторските звания като цяло остава все още нерешен в нашия спорт.
Преди 2-3 години се създадоха някакви нормативи за трибоя, но аз лично не съм чувал официално на някого да е присъдено звание „майстор на спорта“, да му е връчена майсторска книжка (доколкото знам от другите спортове, има и такова нещо). За съжаление с въвеждането на новите категории освен нормативи за рекорди и отборни точки, ще трябва да се създават и нормативи за майсторските звания. Надявам се приемането им да не отнеме десетина години, колкото бяха нужни за приемането на предишните.
Мисля, че не е лоша идея да се взаимства от опита на чужди федерации т. е. да се сравнят съществуващите нормативи на няколко държави, и съобразявайки ги с нашите реалности да създадем наши нормативи. Вече имаме нормативите на Украйна. Моля, ако някой успее да намери такива на която и да е друга федерация, нека пусне един линк, за да можем да ги сравним. Доколкото познавам потребителите във форума според мен бихме могли да получим достатъчно компетентни мнения, за да бъдат тук създадени новите нормативи в трибоя и вдигането от лег.
QuietStorm
QuietStorm

Брой мнения : 5
Join date : 30.11.2010
Age : 53
Местожителство : България

Върнете се в началото Go down

Относно майсторските нормативи във вдигането от лег Empty Re: Относно майсторските нормативи във вдигането от лег

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите