Powerlifting Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Възпаление на ръцете

4 posters

Go down

Възпаление на ръцете Empty Възпаление на ръцете

Писане  sa6o88 Вто Май 10, 2011 9:37 am

Възпалението на ръцете е често срещан проблем при клек с над 300кг. Имате ли го и как се борите с него?
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  Caca Вто Май 10, 2011 5:18 pm

Аз например , гледам основно ръцете ми да са широко отворени ,така че тежестта да пада не върху тях , а върху гърба , не ги държа стегнати по време на клека , а вместо това стягам силно гръбните мускули , за да падне върху тях натоварването . Другото , което правя е да правя от много рано упражнения за статична сила и задържане и вадене от стойката на големи тежести , дори още преди да почна същинската подоготовка . По този начин свиквам тялото си на големите натоварвания , още преди да са започнали и когато те дойдат , то ги приема много по-лесно . Като пример - вадя от стойки и задържам за по десетина секунди на гърба си тежести от порядъка на 300-320 кг. още когато правя серии на клек с по 250-260 кг. и леко ги увеличавам всяка седмица . После когато започна да ползвам работни тежести отсорта на 330-340 кг. вече поставям на ваденията и задържанията тежести от порядъка на 380-400 кг. и стресът за ръцете ми е много по-малък , защото те отдавна са свикнали на подобно голямо натоварване . Другото , което забелязах е ,че за тези болки много голямо значение има честотата между кляканията , ако тялото не е напълно възстановено , болката идва много по-лесно и отшумява по-трудно , затова аз лично си давам по 3-4 дни почивка между кляканията , като редувам лека и тежка тренировка ,за да съм сигурен , че съм напълно възстановен и далеч от травми .

Caca

Брой мнения : 27
Join date : 07.01.2011

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  sa6o88 Чет Май 12, 2011 5:31 pm

Абсолютно съм съгласен с твоя подход към проблема Цаци. Но! Има нещо което ти умишлено или не, пропускаш. Това е въздействието върху това възпаление на ААС. Най-често употребяваните стероиди днес са метил-тестостерон /дори ако си мислим, че пием метандиенон, стромба или анавар/ и различни естери на тестостерона като инжекции. Тестостерона подхранва тези възпаления. И дори да тренираме рядко и с не чак до там големи тежести този проблем съпътства повечето от нас. За да продължи нормално тренировъчния процес се прибягва към различни видове обезболяващи и противовъзпалителни средства. Като се започне от пасти и гелове, минаваме през нестероидни противовъзпалителни средства/волтарен, диклак, аулин, индометацин/ та се стигне до силни кортикостероиди на инжекции. Понеже повечето от форумците се занимаваме сериозно с този спорт, ще е добре освен с тренировъчния подход/който одобрявам на 100%/ предложен от Цацата, така и с медикаментозния подбор това да не се случи или ако вече е станало то как да се преборим с него. Това възпаление лично при мен него е имало когато съм ползвал Бионабол, Анаполон или Стромба. Получава се само при тестостероните или метан в който всъщност има метил-тестостерон
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  Caca Чет Май 12, 2011 6:13 pm

Определено съм съгласен с мнението ти за метилтестостерона . Когато се взима ,той предизвиква прекалено силно тонизиране на мускулатурата , направо казано - силно вдървяване , което намалява гъвкавостта драстично и направо се усеща как мускулите пречат да се извършат определени движения и са постоянно болезнени дори в ненатренирано състояние . Тогава е много по-лесно да се достигне до такива болки , дори и при по-правилна и съобразена техника . Най-любопитното е , че дори при комбиниране на сочените за най-вдървяващи препарати - метандиенон , омнадрен , ретаболил , не съм получавал такова силно вдървено усещане както при използване на препарати , съдържащи метилтестостерон (иначе казано ментета) .

Caca

Брой мнения : 27
Join date : 07.01.2011

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  Vasko Чет Май 12, 2011 6:17 pm

За съжаление аз също съм в клуба на ''възпаляващите се ръце''... Това е една от най-неприятните травми! Имал съм какви ли не болки но това е нещото, което може да ми съсипе изцяло тренировката/те. Главно такъв проблем имат хората, които слагат щангата по- ниско върху гърба, но за големи гири това е начина и няма как да качиш високо лоста и да използваш екипировката както трябва. Аз намалявам честотата на клековете и се старая след тежък клек да почивам, за по-тежка тренироека след този клек се обезболявам и така криво ляво избутвам до състезанието, охлаждам с лед или под студена течаща вода ( облекчава острите болки ). Но суровата истина е, че проблема си го има. Начина на рационалния трибойски клек претоварва тази зона на ръцете и трябва да се усещаме кога нещата ''задълбават'' и да взимаме мерки от сорта на почивка, лед, противовъзпалителни и после пак натоварване и всичко на ново доакто дойде състезанието. Също така препоръчвам да НЕ се загряват възпалените учасъци с пасти от сорта на ''бен гей'' и ''финалгон'' - не помагат а напротив болката е още по-неприятна.

Vasko
Vasko

Брой мнения : 25
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  Caca Пет Май 13, 2011 4:48 pm

Абсолютно съм съгласен , че няма застраховани от това състояние . Колкото и правилно , разумно и разчетено да се правят нещата , това "приятно" усещане може да дойде . Васко е много прав , че не бива да се маже със загряващи пасти , защото ефектът е дори обратен . За този случай изстудяването е много по-добрият вариант .

Caca

Брой мнения : 27
Join date : 07.01.2011

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  jihad4o Пет Юни 03, 2011 7:52 am

а някой пробвал ли е да подходи от гледна точка че ограничения в рамото и предмишниците, могат да канализират проблема в лактите?

jihad4o

Брой мнения : 15
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Възпаление на ръцете Empty Re: Възпаление на ръцете

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите