Powerlifting Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koлко сте вдигали без екипировка?

+2
sa6o88
1124
6 posters

Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  1124 Нед Дек 19, 2010 11:55 am

Пускам тази тема,за да се видят реалните тежести на българските трибойци! Wink
Колко килограма сте били,и какви тежести сте вдигали,без екипировка включително и бинтове в залата ви.


1124

Брой мнения : 6
Join date : 02.12.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  sa6o88 Нед Дек 19, 2010 1:29 pm

Smile
Хубава тема.
Преди време когато тренирахме по старата схема с 2-3 тренировки на ден включващи и трите основни упражнения, резултатите ни без екипировка наистина бяха високи. При мен 2005г. при подготовката за европейското ИПФ в Люксембург съм вдигал при
лично тегло 92кг клек 270, лег 210 и тяга 300.
Проблема беше че резултатите ни с екипировка не бяха много по големи. Лично аз съм взимал около 100кг в трибоя. Сега след като промених изоснови тренировъчния си подход резултатите ми са по ниски без екипировка , но като цяло трибоя с екипировка се повиши. Сега взимам от екипировката около 200кг
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  Vasko Нед Дек 19, 2010 6:42 pm

Аз от както качих килограми и се състезавах на 110 и 125 не съм правил макимални без екипировка, но през 2005 - 2006 г.когато бях 100 кг. също като Сашо тренирах по 2 пъти на ден поне две състезателни движения и тогва имах постижения:Клек 270, лежанка 205 и тяга 330. Сега с личнотегло 115 кг. едва ли ще вдигна повече но пък с екипорвка вдигам много повече от колкото когато бях 100 кг. и имах тези постижения.
Vasko
Vasko

Брой мнения : 25
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  sa6o Нед Дек 19, 2010 7:27 pm

Еми ,като сме започнали нека и аз споделя най-добрите си постижения без екипировка за краткото време в което се състезавам. На лично тегло 92-3 килограма имам:клек 225,лег 165 и тяга 250(на 2вуразови тренировки ) .
sa6o
sa6o

Брой мнения : 9
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  TSUNAMY Чет Дек 23, 2010 4:41 pm

Моите тежести няма да ги пиша, щото не са на ниво.Ще дам пример с Георги, когато през май месец подобри рекорда на лежанката в категория до 100кг тежеше 99,800.Гол имаше 240, които можеше да вдигне всеки път, един вид затвърдена тежест, докото с фланелка едва 265 на тренировка.Тази тежест не успя да продолее на републиканското.За това и аз като колегите по-горе смятам, че който се е насочил към екипировъчното вдигане задължително трябва да работи със съответната екипировка ако иска да има сериозни резултати на състезание.Който е решил да се перчи по залите нека си тренира безекипировъчно.

TSUNAMY

Брой мнения : 6
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  TSUNAMY Чет Дек 23, 2010 4:46 pm

Забравих да вметна, за потребител 1124, който е пуснал темата.Реалните тежести са тези, които даваме на състезание, без значение с или без екипировка.Всичко друго е ала-бала, няма такова нещо като "той ме би щото взема еди си колко от екипа пък аз не мога" или пък "гол е по-слаб от мен и ще го бия вснеки път".Това е "заладжийски" манталитет, по-силен е този който побеждава на състезанието.Това е!

TSUNAMY

Брой мнения : 6
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  sa6o88 Чет Дек 23, 2010 7:06 pm

Моите тежести няма да ги пиша, щото не са на ниво.Ще дам пример с Георги, когато през май месец подобри рекорда на лежанката в категория до 100кг тежеше 99,800.Гол имаше 240, които можеше да вдигне всеки път, един вид затвърдена тежест, докото с фланелка едва 265 на тренировка.Тази тежест не успя да продолее на републиканското.За това и аз като колегите по-горе смятам, че който се е насочил към екипировъчното вдигане задължително трябва да работи със съответната екипировка ако иска да има сериозни резултати на състезание.Който е решил да се перчи по залите нека си тренира безекипировъчно.
Георги е много силно момче. Имах честа да се борим за първото място с него и бях победен. И аз минах 260 в 3тия опит и като по лек , ако опита беше сполучлив щях да съм пръв, но неможах да ги овладея и останах втори. Определено е много силен без екипировка.

http://www.vbox7.com/play:a4b4c7d5
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  1124 Нед Дек 26, 2010 6:08 pm

TSUNAMY написа:Забравих да вметна, за потребител 1124, който е пуснал темата.Реалните тежести са тези, които даваме на състезание, без значение с или без екипировка.Всичко друго е ала-бала, няма такова нещо като "той ме би щото взема еди си к олко от екипа пък аз не мога" или пък "гол е по-слаб от мен и ще го бия вснеки път".Това е "заладжийски" манталитет, по-силен е този който побеждава на състезанието.Това е!

Колега,знам че на състезания се показват реалните тежести.Нима тежестите които вдигаме без кипировка не са важни?За мене и за много хора те са реалните тежести,защото ги вдигаме без спомагателни средства(фланелка,бинтове,трика,фитили)Аз отценявам тези 240кг. много повече,отколкото 260 на републиканското!

Браво не Георги,определено той е най-силния легаджият до 100кг. в България! Very Happy
Колкото до реалните тежести,които се вдигат на състезание са тези,които се вдигат ма състезание с допинг проби.

1124

Брой мнения : 6
Join date : 02.12.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  TSUNAMY Нед Дек 26, 2010 6:25 pm

По света и особено зад океана и в необятната съветска страна има много състезания без екипировка.На тях става страхотно шоу, участвата едни от най-силните дигачи в световен мащаб (погледни няколко теми нагоре) там най-важни са тежестите постигнати без спомагателни средства.В рамките на IPF, част от която е и нашата федерация значение имат само постиженията на официално състезание, а както добре знаем тук се вдига с разрешената за целта екипировка.Погледнато от този ъгъл аз лично смятам, че тежестите постигнати без нея нямат голямо значение, имам предвид за всички които сме се насочили към powerlifting в рамките на IPF или която и да е друга екипировъчна федерация.Тези тежести могат да ни служат само за лично удовлетворение и сомочувствие.Колкото до постижения на състезания с допонг проби, те не са никак малко, няма да изреждам, за да не пропусна някого, но всеки сам може да провери в сайтовете на ивропейската и световна федерации резултатите на нашите водещи състезатели от международни първенства.А тези състезания са точно такива, с допинг проби.

TSUNAMY

Брой мнения : 6
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  sa6o88 Пон Дек 27, 2010 12:03 pm

1124, това че Алонсо не е в състояние да се надбягва с Юсейн Болт, значи ли че постижението му във Формула 1 не заслужава уважение????? Или да сравним Колоезденето с мотокроса? Вдигането с екипировка и без са съвсем различни неща! А кое е по истинско е въпрос на лично виждане.
sa6o88
sa6o88
Admin

Брой мнения : 97
Join date : 29.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  1124 Пон Дек 27, 2010 12:27 pm

Явно сте ме разбрали погрешно.Целта на темата беш,да се видят тежестите които са вдигани в зала без екипировка,дори и с фалове.И всеки може да си направи извод,как да тренира,и колко още трябва да набляга на екипировката.Примерно на Георги му трябва много тренировка с фланелка с тези 240кг.,за да вдигне една добра гира!Примерно 290 е прилична тежест за тези килограми,успех на момчето!

Ще помоля някой,ако не мисли да пише по темата,то поне да не я спами.Може да се пусне друга тема,и там да се коментират най-големите тежести които сме вдигали в зала с екипировка. Very Happy

1124

Брой мнения : 6
Join date : 02.12.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  Vasko Пон Дек 27, 2010 5:11 pm

1124 написа:Явно сте ме разбрали погрешно.Целта на темата беш,да се видят тежестите които са вдигани в зала без екипировка,дори и с фалове.И всеки може да си направи извод,как да тренира,и колко още трябва да набляга на екипировката.Примерно на Георги му трябва много тренировка с фланелка с тези 240кг.,за да вдигне една добра гира!Примерно 290 е прилична тежест за тези килограми,успех на момчето!

Ще помоля някой,ако не мисли да пише по темата,то поне да не я спами.Може да се пусне друга тема,и там да се коментират най-големите тежести които сме вдигали в зала с екипировка. Very Happy

Ееееее това "дори и с фалове" вече доста променя постижението. Едно вдигане на таза на лежанката, клякане на "границата" или пък ''не заключване'' на тягата биха променили постижението с поне 10 - 15 кг. Така, че ако искаш можеш да промениш темата на '' вдигане без с екипировка независимо как" Very Happy Very Happy Very Happy Може дори и някой да прави тяга отгоре докато буташ на лежанката Very Happy
Vasko
Vasko

Брой мнения : 25
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  TSUNAMY Пон Дек 27, 2010 5:32 pm

1.Тежестите, които се вдигат без екипировка, живот и здраве, ще ги видим на есен.
2.За Гошето си напълно прав, трябва още много много работа с фланелка.
3.Вдигането с фалове няма място в подготовката на никой , който е решил да се занимава с Powerlifting, води до изграждане на грешен стереотип при изпълнение на състезателните движения, а от там до несполучливи опити на състезание.Това е мое лично мнение.
4.Ще се съобразя със желанието ти, щом приемаш думите ми за спам, няма да се отклонявам повече.

TSUNAMY

Брой мнения : 6
Join date : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  boro7777777 Чет Дек 30, 2010 6:56 pm

И santa аз да драсна един ред.Smile santa
106кг лично тегло.
Клек 250 кг.
Лежанка вече 220kg.
Тяга 310 кг. на фитили







boro7777777
boro7777777

Брой мнения : 7
Join date : 30.12.2010

Върнете се в началото Go down

Koлко сте вдигали без екипировка? Empty Re: Koлко сте вдигали без екипировка?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите